Nákupný sprievodca: ako si vybrať elektrický mlynček na mäso

Nákupný sprievodca: ako si vybrať elektrický mlynček na mäso 5.00/5 7 hlas[ov]

V živote každého milovníka mäsa príde situácia, keď bude potrebovať mleté mäso. Najmä keď pripraviť si chutný a šťavnatý hamburger je veľmi rýchle a jednoduché.

Kupujete mleté mäso v supermarkete?

Urobíte dobre, ak s tým prestanete. Ak si myslíte, že vám supermarkety zjednodušujú život, mýlite sa. V skutočnosti si život zjednodušujú hlavne oni. A hneď vám poviem prečo.

Elektrický mlynček na mäso

Elektrický mlynček vám uľahčí robotu

Ak veríte tomu, že mleté mäso obsahuje logicky len mäso, tak sa mýlite. Okrem množstva stabilizátorov, farbív, pridaných bielkovín v ňom nájdete ďalšie látky, o ktorých radšej nebudem hovoriť. Ide skôr o polotovar ako skutočné mäso. To, čo sa v takomto pomletom mäse skutočne nachádza sa ani nedozviete.

Pomleté mäso sa tiež veľmi rýchlo kazí a hnije. Mlieť mäso sa preto odporúča mlieť tesne pred tepelnou prípravou. Vyhnete sa tak množstvu zdravotných komplikácií. A teraz si predstavte namletú mäsovú hmotu v plastovom obale, ako na regáli stojí niekoľko hodín či dokonca dní. Jedli by ste ho? Ja tiež nie.  

Možno sa vám stalo pododobne ako mne, že pomleté mäso zo supermarketu vás po otvorení nepríjemne prekvapilo, či už zápachom alebo zvláštnym sfarbením presne na mieste, ktoré ste cez obal nevideli.

Ako mať teda istotu, že kupujem čerstvé mleté mäso?

Navštívte poctivého mäsiara, ktorý vám mäso zomelie pred vašimi očami. A ešte sa vás spýta na jemnosť, akú chcete. Keďže však klasickí mäsiari takmer vymizli, pomelte si mäso radšej sami a doma. Také štavnaté hamburgery zvládnete po zomletí na elektrickom grile pripraviť za pár minút. 

A verte, že budete mať oveľa väčšiu radosť z takto pripraveného hamburgeru.  

Aký mlynček na mäso kúpiť

Rozhodli ste sa teda, že potrebujete mlynček na mäso. Dobre si vybrať je rovnaké ako pri iných produktoch. Vyberte si mlynček, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Môže sa vám totiž ľahko stať, že si kúpite zbytočne drahý mlynček, ktorý využijete len pár krát do roka. Alebo horšie, že si kúpite drahý mlynček, ktorý nebude spĺňať vaše potreby.

Čo si teda pri kúpe mlynčeka všímať?

Základným pravidlom, ktoré si potrebujete ujasniť je ako často budete mlynček používať. Tu zistíte, či budete potrebovať priemyselný mlynček na mäso, ale vám bohato postačí skladný elektrický mlynček, ktorý sa ľahko čistí a nezaberie vám v kuchyni veľa miesta.
Ak však budete mlynček často používať na prípravu klobás či mlieť mäso pre vášho psa, výkonný a kvalitný mlynček je na mieste.

Aké mlynčeky na mäso existujú

Mlynčeky na mäso môžeme rozdeliť na dva druhy. A každý má svoje pre a proti. 

Ručný mlynček na mäso

Aj keď sa v tomto článku zameriavam primárne na elektrické mlynčeky na mäso, začnem klasikou. Ručný mlynček zažil a pozná takmer každý z nás, resp. silu a pevnosť mäsa a šliach pozná pri mletí na tomto mlynčeku pravdepodobne každý z nás. :)

Ide o nezničiteľný kus zo železa, ktorý je závislý len na vašej sile. Jeho klasicky dizajn je známy po celom svete. Je vhodný pre nenáročné a nie príliš časté mletie mäsa. Vyžaduje si fyzickú silu, trpezlivosť čo môže niektorých ľudí odradiť. Skvele sa však hodí na miesta, kde je problém s elektrickým prúdom, napr. na chatách na samote a pod.

Ručný mlynček je z pevného kusu železa, ktorý nemáte šancu zničiť. Pravdepodobne si kúpite len jeden raz za život. Aj keď jeden som kupoval v Tescu a po pár umytiach doslova začal hrdzavieť. Takže pozor na kvalitu.

Elektrický mlynček na mäso

Elektrické mlynčeky zvládnu pomlieť väčšia množstvá mäsa bez veľkých problémov. Majú výkonný motor a tak sa vôbec nenadriete. Výhodou takýchto mlynčekov je v možnosti použiť rôzne násady, ktoré mäso zomelú podľa vašich predstáv.

Vybrať ten správny mlynček pre vás môže byť v širokej ponuke náročné. Preto som vybral podľa mňa tie najlepšie mlynčeky na trhu.

Mlynčeky pod 50 EUR

Ručný mlynček na mäso Banquet Culinaria

Klasický železný ručný mlynček, ktorý vlastní asi každá rodina na Slovensku je takmer nezničitelný kúsok v kuchyni. Zvládne pomlieť takmer každé mäso, ide len o silu, ktorú dokážete vyvinúť. Za cenu 16 EUR vám tento ručný mlynček Banquet Culinaria vydrží do konca života.

Banquet CULINARIA ručný mlynček

Najznámejší ručný mlynček v našich domácnostiach

Pozrite si viac informácií o ručnom mlynčeku na 4home.sk >>>

Ručný plastový mlynček Tescoma Handy

Plast nahradil železo, ručný pohon ostal. Tento plastový mlynček od Tescomy je ľahkou alternatívou ku klasickému železnému mlynčeku. Mlynček je univerzálny, okrem mäsa zvládne zomlieť napr. orechy či tvrdé syry.
Vysokotvrdený plast je pri mletí veľmi odolný, krájací nôž a disky sú z nerezovej ocele. Pevné zachytenie mlynčeka má na starosti výkonná vákuová prísavka.

Tescoma Mlynček na mäso HANDY, univerzálny

Ručný mlynček v 21. storočí

Pozrite si viac informácií o ručnom mlynčeku Tescoma na tescoma.sk >>>

 

Mlynčeky pod 100 EUR

Ručný nerezový mlynček na mäso Orion

Luxusná verzia ručného mlynčeka na mäso v nerezovom prevedení vám zaručí, že vám nikdy nezhrdzavie a dobre vyzerá. Gumové nožičky ochránia kuchynskú dosku pred poškodením. Ľahko sa čistí a skladá.

 

Ručný nerezový mlynček na mäso Orion

Luxusná nerezová verzia klasického ručného mlynčeka

Pozrite si viac informácií o ručnom mlynčeku Orion na 4home.sk >>>

Elektrický mlynček na mäso Tefal NE210138

Elektrický mlynček na mäso Tefal NE210138

Malý, ale výkonný mlynček

Tento kompaktný elektrický mlynček zvládne akékoľvek mäso. Pracuje veľmi rýchlo. Za 1 minútu zvládne pomlieť až 1,7 kg mäsa. Priložené nástavce premenia mlynček na strúhadlo. Postrúha vám zeleninu alebo syry. Funkcia reverse sa postará o spätný chod mlynčeka. Nezaberie vám žiadne miesto a obsluhova je veľmi jednoduchá.

Pozrite si viac informácií o mlynčeku Tefal NE210138 na TPD.sk >>>

 

Mlynčeky nad 200 EUR

Elektrický mlynček na mäso Bosch MFW 68660

Ak to myslíte s mletím mäsa vážne, tak elektrický mlynček Bosch MFW 68660 zomelie hádam všetko bez problémov. Kvalitné spracovanie, vysoký výkon a množstvo funkcií z neho robia mlynček na všetstranné použitie.

Elektrický mlynček Bosch MFW 68660

Bosch MFW 68660 zvládne každú úlohu

 

Mlynček je veľmi rýchly. Zvládne pomlieť až 4,3 kg mäsa za minútu. Vďaka prídavným nástavcom zvladne plniť klobásky alebo párky, drviť ľad či orechy alebo vylisovať šťavu z ovocia.

Za cenu 220 EUR získate mlynček, ktorý nepozná žiadne prekážky.

Pozrite si viac informácií o mlynčeku Bosch MFW 68660 na TPD.sk >>>

Záverečné zhrnutie


Pri vlastnom elektrickom mlynčeku máte istotu čerstvého mäsa. Pripraviť sa tak môžete všeličo od chutných hamburgerov po chrumkavé fašírky. Mnohé elektrické mlynčeky zvládnu oveľa viac. Naplniť klobásky, jaterničky alebo posekať orechy sú len niektoré z ich funkcií. Mlynček sa tak stáva šikovným pomocníkom vo vašej kuchyni.

Milujem grilovanie a kvalitné steaky, o ktorých píšem

Pridaj komentár