Elektrický gril Catler GR 8030 recenzia

Elektrický gril Catler GR 8030 recenzia 4.70/5 10 hlas[ov]

Elektrický kontaktný Catler GR 8030Ak grilovanie beriete vážne, mali by ste brať vážne tiež výber grilu a poobzerať sa skutočne po top kvalite. Značka Catler je medzi slovenskými zákazníkmi dostatočne známa kvalitným prevedením svojich výrobkov.

Ak ste si mysleli, že model GR 8012 je vrcholom ich produktového radu, mýlite sa. Vlajková loď predstavuje model Catler GR 8030 a úplne právom. Podľa môjho názoru je to maximum, čo môžete na poli poloprofesionálnych griloch dostať.

elektricky-gril-gr-8030-6

Vlajková loď Catler GR 8030

Túto recenziu začnem tým prvým, čo vás na grile zaujme. Dizajnom. Už z pohľadu vidíte, že ide o solídny kus z ušlachtilých, nerezových materiálov. Gril pôsobí neuveriteľne pevne a masívnea a uhľadene. Tu mám istotu, že keď pritlačím hornú dosku na mäso, tak gril ostane pevne stáť a nepohne sa.

elektricky-gril-gr-8030-2

Môže za to aj hmotnosť 8,76 kg a celková veľkosť. Pri tomto grile nemusíte grilovať pre celú rodinu po etapách. Ľahko zmestíte na plochu až 6 veľkých steakov. Obed či večeru máte hotovú za chvíľu.

Grilovacia plocha jednej dosky je 34x26cm a viete grilovať kontaktne alebo ako barbecue roztvorením obidvoch dosiek na 180 stupňov. Horná doska je rebrovaná, dolná plocha je hladká.

elektricky-gril-gr-8030-4

Catler GR 8030 umožňuje obidve dosky vybrať a dokonca zameniť podľa potreby. Teda vymeniť rebrovanú a hladkú dosku medzi sebou.

Vyberateľné dosky viete ľahko umyť v umývačke riadu. Všimol som si, že aj keď sú dosky vyberateľné, vôbec tým netrpí pevnosť konštrukcie. Všetko sedí na milimetre a dosky sa nepohnú. Dosky sú samozrejme z nepriľnavého materiálu.

Určite vás zaujíma príkon či inými slovami laicky výkon. Ten je úctyhodných 2 400 W a myslím, že viac skutočne nepotrebujete. Gril sa zohreje neuveriteľné rýchlo až si musíte dávať pozor, aby ste mäso nevysušili.

elektricky-gril-gr-8030-3

Odporúčam začať s nižšou teplotou a otestovať si najskôr jeho výkon. Absolutným ťahákom tohto grilu je jeho inteligentný tepelný senzor, ktorý neustále sleduje pokles teploty.

Ako to funguje? Predstavte si, že rozohrejete gril na určitú teplotu. Postupne prikladáte mäso na platňu až poklesne na tomto mieste teplota grilu. Toto je problém väčšiny grilov s nízkym výkonom. Mäso tak negrilujete ale ohrievate.

Systém u tohto grilu dokáže pokles teploty zachytiť a vyrovnať nastavenú teplotu na celú plochu. Gril umožnuje nastavenie výšky oboch dosiek. Pri spodnej doske si viete nastaviť sklon plochy, takže prebytočný tuk a olej odtečie do vyťahovacej misky.

elektricky-gril-gr-8030-5

Teplotu si viete nastaviť na termostate od 160 do 230 stupňov celzia, prípadne nastaviť režim pre typ grilovania. Časovač viete nastaviť do 30 minút, čo pri grilovaní pohodlne stačí. Všetky nastavené informácie vidíte na podsvietenom LDC displeji.

Výrobca modelu verí a preto pri ňom poskytuje predĺženú trojročnú záruku.

Záverečné hodnotenie: Elektrický gril Catler GR 8030 je vlajková loď značky s precíznym spracovaním a obrovským výkonom pre všetkých, ktorí to myslia s grilovaním vážne.

Plusy
 • inteligentný tepelný senzor, vyrovnanie teploty pri jej náhlom poklese
 • kvalita spracovania
 • rýchle rozohratie a príkon 2 400 W
 • LCD displej
 • výmena grilovacích dosiek
Mínusy
 • krátka šnúra

Vlastnosti:

 • príkon: 2400 W
 • vyberateľná odkvapkávacia miska na tuk
 • podsvietený LCD displej
 • nastaviteľný sklon spodnej dosky
 • zliatiny ušľachtilých kovov a nerezovej ocele
 • rozmery (šxhxv): 43 x 38 x 18 cm
 • rozmery grilovacej dosky (šxv): 34 x 26 cm
 • hmotnosť: 8,76 kg
Elektrický kontaktný gril Catler GR 8030Cena
TPD.sk342 €Kúpiť
Hej.sk342 €Kúpiť
Alza351 €Kúpiť
Milujem grilovanie a kvalitné steaky, o ktorých píšem

Pridaj komentár