Elektrický gril Catler GR 4011 recenzia

Elektrický gril Catler GR 4011 recenzia 4.83/5 12 hlas[ov]

Elektrický kontaktný gril Catler GR 4011

Kontaktný gril Catler GR 4011

Uvažujete o rozhodujete sa pre elektrický kontaktný gril.

A zistili ste, že ich existuje nespočetné množstvo. Ako si správne vybrať? Je niekoľko kritérií, ktoré by mal dobrý gril spĺňať bezohľadu na typ mäsa, ktoré budete grilovať.

Väčšina lacných grilov pod 100 EUR sú ako grily viac len ohrievače mäsa. Prvá vec, na ktorú sa preto pozerám pri výbere je výkon. S výkonom nižším ako 1 800 W ani neuvažujte. Grilovanie s takým grilom je trápenie a mrhanie časom.

Nedokáže udržať nastavenú teplotu, prípadne je teplota nerovnomerne rozložená na ploche grilu. Niekedy si to môžete všimnúť tak, že gril úplne zaplníte mäsom. Vtedy vôbec nestíha, mäso je neprepečené alebo prepečené len na niektorých častiach.

Zničíte si nielen mäso, ale aj chuť do ďalšieho grilovania.

Druhou vecou, ktorú si všímam je celkové spracovanie. Drvivá väčšina grilov je z plastu. Ak pri zaklopení vŕzgajú dvierka, viete, že je zle. Ak nechcete, aby sa vám gril rozpadol po pol roku používania, dôkladne si pozrite spracovanie a materiály.

Mnoho grilov ma demontovateľné grilovacie dosky. Je to výhodné kvôli čisteniu. Viete ich odmontovať a šupnúť do umývačky. Negatívum tohto riešenia je slabšia tuhosť konštrukcie a dlhšie rozpálenie grilu. Ja dávam radšej prednosť grilu, ktorý ma dosky pevné.

Veci, ktorá vám už technická špecifikácia nepovie a zistíte ju len v praxi je napr. či gril neprská, či má vyriešenie odtekanie prebytočnej masti a tuku, či sa dá pozícia hornej dosky zamknúť a ako dlho sa gril zohrieva.

Ja som sa po dôkladnom prieskume rozhodol pre Catler GR 8012, ktorý vlastním niečo okolo troch rokov. Pred kúpou som si prechádzal všetky recenzie a porovnania. Vtedy mi vyšla značka Catler ako jeden z top výrobcov kontaktných elektrických grilov.

Catler GR 4011 – Najlepší pomer cena výkon

I keď som napokon išiel do vyššieho modelu, dlho som zvažoval aj jeho menšieho a lacnejšieho súrodenca. A poviem hneď prečo.

Všetky spomenuté faktory, podľa ktorých som sa napokon rozhodol spĺňal model GR8012. Čo je však pri modeli Catler GR 4011 dobrá správa, že má všetky tieto dobré vlastnosti, len v menšom.

Nie je to teda žiadna lacná náhražka a svojmu veľkému bratovi nerobí žiadnu hanbu.

Elektrický gril Catler GR4011

Najlepšia správa je, že si zachoval identický výkon z vyššieho modelu 2 200 W. Pri jeho menších rozmeroch je to jeho výhoda. Platne sa zohrejú za pár minút a grilovať môžete tamer okamžite.

Menší model má obidve dosky s rebrovitou štruktúrou. Nedajú sa demontovať a umyť v umývačke. Na druhú stranu je vďaka tomuto riešeniu konštrukcia pevnejšia a rýchlejšie sa zohrieva.

Povrch je z materiálu odolného na poškrabanie, ale odporúčam starať sa gril najlepšie ako viete a zbytočne neprichádzať k priamemu styku s kovom.

Obidve dosky sú z nepriľnavého materiálu a relatívne ľahko sa čistia škrabkou, ktorá je v balení.

Elektrický gril Catler GR 4011

 

Gril Catler Stierka

Praktická stierka je súčasťou grilu

Celkový dojem z tvrdosti ostal z vyššieho modelu. Výrobca použil kvalitné a pevné materiály, takže vám bez problémov vydrží niekoľko rokov.

Elektrický gril Catler GR 4011

Samozrejmosťou je výšková aretácia prednej časti grilu, ktorú si viete nastaviť na odtekanie prebytočného tuku a masti do priloženej nádobky, čo vám uľahčí čistenie.

Termostat si viete regulovať od 180 do 220 stupňov.

Výhodou sú skutočne kompaktné rozmery a gril vám nezaberie v kuchyni tak cenné miesto. Dizajn je vždy subjektívna otázka, ale mne táto antikorová úprava vyhovuje.

Dve odlišnosti, ktoré som si oproti modelu GR8012 všimol je, že nemá tlačítko na vypnutie a zapnutie. Gril tak musíte vždy odpojiť zo siete.

Taktiež sa horná grilovacia doska nedá sklopiť do vodorovnej polohy.

Vlastnosti

 • vhodný pre prípravu mnohých druhov mäsa, zeleniny, rýb, vajec, sandvičov, zapekaniek
 • obe dosky s rebrovaným povrchom
 • výkon až 2 200 W
 • grilovacia doska s nepriľnavou povrchovou úpravou Quantanium
 • nastaviteľný sklon spodnej dosky pre odvádzanie prebytočného tuku do odkvapkajúcej misky (vyberateľná)
 • variabilné nastavenie teploty 180–220° C
 • 15 minútový časovač
 • svetelná indikácia nahriatia grilovacích plôch
 • materiály: ušlachtilé kovy a nerezová oceľ
 • rozmery (š×h×v): 38 × 34,9 × 14,6 cm

Záverečné hodnotenie

Kompaktný elektrický gril Catler GR 4011 má takmer všetko čo od dobrého grilu budet potrebovať. Ponecháva si kvality vyššieho modelu v kompaktných rozmeroch za veľmi dobrú cenu.

Ak si gril kupujete na občasné grilovanie pre seba, či rodinu, je tento model dobrým začiatkom do sveta grilovania.

Plusy
 • výkon až 2 200 W
 • pevná konštrukciaa kvalitné materiály
 • regulácia teploty od 180 do 220° C a rýchle zohrievanie platní
 • 15 minútový časovač
 • cena pomer výkon
 • záruka až 3 roky

 

Mínusy
 • nedemontovateľné grilovacie dosky

 

Tento gril majú za najlepšiu cenu v TPD, kde si ho môžete hneď kúpiť online

Elektrický Gril Catler GR 4011Cena
TPD.sk104,9 €Kúpiť
Hej.sk109€Kúpiť
Alza114 €Kúpiť
4home.sk120 €Kúpiť
Milujem grilovanie a kvalitné steaky, o ktorých píšem

Pridaj komentár