Elektrický gril TEFAL GC 305012 recenzia

Elektrický gril TEFAL GC 305012 recenzia 3.69/5 48 hlas[ov]

Elektrický gril Tefal GC 305012

Cenovo najvýhodnejší gril

Tefal GC 305012 je kvalitný elektrický kontaktný gril pre nenáročné domáce použitie. Ak hľadáte gril, ktorý ponúka maximálny pomer ceny a výkonu, práve ste ho našli.

Tento gril sa dlhodobo umiestňuje v rebríčkoch najpredávanejších grilov vďaka cene len zhruba cez 60 EUR, ale zvládne toho minimálne rovnako dobre ako oveľa drahšie grily.

Vybrať si dobrý gril je jednoduché, ak viete čo od neho očakávate. Mnoho mojich priateľov a známych vlastní Tefal GC 305012 a preto sa dnes na neho pozriem bližšie.

 

Elektrický gril TEFAL GC 305012 UC 600 umožňuje grilovanie v pozícii barbecue

Dá sa otvoriť úplne do roviny a použiť ho ako barbecue gril

 

Tefal GC 305012 má dostatočný výkon 2 000 W

Každý elektrický gril potrebuje dobrý výkon, aby sa grilovacie platne dokázali rozohriať na vysokú teplotu. Len tak sa mäso dobre zatiahne, na povrchu bude chrumkavé a vo vnútri šťavnaté.

Príkon 2 000 W znamená, že Tefal GC 305012 skutočne dokáže mäso ugrilovať a nie len zohrievať ako to robí mnoho lacných elektrických grilov.

Obrázok grilovacích dosiek grilu TEFAL GC 305012 UC 600 v umývačke riadu

Ľahké čistenie v umývačke riadu

Ak by ste predsa len pri otvorenom barbecue grilovaní pociťovali nedostatočnú teplotu, stačí gril zatvoriť a grilovať naraz z oboch strán.

Pozícia kontaktného alebo barbecue grilu

Výhoda grilu Tefal GC 305012 je práve možnosť grilovať dvomi spôsobmi. Buď gril otvoríte do rovnomernej polohy a využijete tak jeho celú plochu alebo dáte prednosť kontaktnému spôsobu a mäso tak grilujete naraz z oboch strán.

Grilovacie platne sú z nepriľnavého materiálu, takže pripáliť niečo je takmer nemožné. Napriek tomu buďte k povrchu šetrní a používajte radšej drevené alebo plastové náradie. Vyhnete sa tak poškriabaniu platní a zníženiu ich nepriľnavosti.

Obe dosky môžete ľahko zložiť a vložiť do umývačky. Čistenie je ľahké aj vďaka širokými rebrovitými platňami. Nemáte tak žiadny problém nečistoty jednoducho strieť kefkou či obrúskom.

Šikovné funkcie grilu z vyšších modelov

Gril má misku na prebytočný tuk, avšak samotný gril neviete nastaviť do šikmej polohy, aby tuk pekne do misky stekal. Výrobca tvrdí, že ho takýto tuk kvôli použitým materiálom misky nemôžete opätovne použiť.

Konštrukcia a použité materiály sú z tvrdeného, pevného plastu. Horné veko je pri grilovaní doslova vriace, preto si dávajte pozor.

Vyberateľná miska na prebytočný tuk a olej elektrického grilu TEFAL GC 305012 UC 600

Miska na prebytočný tuk, ktorého sa ľahko zbavíte

Parametre a špecifikácia

 • Vhodný pre prípravu mnohých druhov mäsa, zeleniny, rýb, vajec, sendvičov, zapekaniek
 • Má dostatočný príkon 2 000 W
 • Odnímateľné rebrované grilovacie dosky sú vhodné do umývačky riadu
 • Dostatočné rozmery grilovacej dosky 33 x 25 cm pre dva steaky
 • Grilovacie dosky majú nepriľnavú povrchovú úpravu
 • Termostat môžete nastaviť na tri stupne teploty
 • Šikovná odkvapkávacia a vyberateľná miska na prebytočný olej a tuk
 • Svetelná indikácia vám signalizuje nahriatie grilovacích dosiek

Záverečné hodnotenie

Značka Tefal má už roky v ponuke viacero grilov. Ak by sme sa pozerali na pomer cena a výkon, Tefal GC 305012 nemá konkurenciu. Je to spoľahlivý a kvalitou vyvážený gril. Zvládne ugrilovať každý druh mäsa či zeleninu. Veľmi ľahko sa čistí a skladuje.

Drvivá väčšina majiteľov tohoto grilu je s kúpou veľmi spokojná a odporučila by tento gril svojim známym. Je preto pravdepodobné, že mnohí vaši známi či priatelia ho už vlastnia.

Plusy
 • Cena pomer výkon
 • Rýchle rozohratie a výkon grilu
 • Ľahké čistenie grilovacích dosiek
Mínusy
 • Prskanie oleja na ovládací panel
 • Len tri stupne termostatu
Pevná konštrukcia elektrického grilu TEFAL GC 305012 UC 600

Pevná konštrukcia grilu zaručí vysokú odolnosť

Hodnotenia zákazníkov

Drvivá väčšina hodnotení na internete je pri grile Tefal GC 305012 je veľmi pozitívna. Majitelia oceňujú hlavne cenu, výkon a veľmi ľahké čistenie.

Jedna zákazníčka to dobre zhrnula: Gril je super. Je rýchly a dá sa na ňom robiť všetko. V lete ho využívam vonku a v zime vo vnútri. Spokojnosť. Som rada, že som do toho išla.”

Ďalší zákazník pridáva: “Už jsem grilovali a maso bylo krásně propečené a rychle hotové doporučuji – výborná varianta,když máte naplánované grilování a je špatné počasí.”

“Gril je super. Je to rychlé a dá se na něm dělat vše. V létě ho využiji venku a v zimě doma. Spokojenost. Jsem ráda, že jsem do toho šla. Dala jsem i na recenze od zákazníků.”

Negatívne recenzie takmer nenájdete. Občas sa zákazníci sťažujú na prskanie grilu na ovládací panel. “Gril okolo seba pri grilovaní prská na ovládací panel, ktorý sa ťažšie čistí. Ja som to vyriešil papierovým obrúskom, ktorým panel zakryjem.

Milujem grilovanie a kvalitné steaky, o ktorých píšem
Showing 2 comments
 • Anton
  Odpovedať

  Zdravim,

  mam tento gril a grilujem na nom cca 10x do mesiaca. Som s nim velmi spokojny. Regulacia sa javi, ze ma len tri stupne, ale je plynula, da sa nastavit akykolvek vykon.

  S tym cistenim je to horsie, ale ked sa to nenecha na druhy den, je to ok. :)

 • kolada
  Odpovedať

  Kde je mozne dostat nahradne grilovacie dosky?

Pridaj komentár