Elektrický gril Tefal Optigrill GC 702D recenzia

Elektrický gril Tefal Optigrill GC 702D recenzia 4.88/5 16 hlas[ov]

Pri výbere grilu si vždy položím tieto otázky.

Ako často budem grilovať?
Pre koľko osôb?
Koľko som ochotný investovať?

Ak by som si v tomto prípade odpovedal, že grilovať má baví, mám rodinu či mnoho známych a zvyšných 180 EUR, výber by boľ ľahký. Peniaze by som investoval do grilu značky Tefal Optigrill GC 702D 34.

Tefal Optigrill GC 702D

Tento krkolomný názov v sebe skrýva mohutný gril s industriálnym dizajnom, na ktorý v kuchyni potrebujete mieste. Konštrukcia je masívna a s hmotnosťou cez 6 kg s istotou privriete a ugrilujete každý kus mäsa.

Horný kovový poklop a šnúra skryta v metalickom púzdre len podčiarkne jeho možnosti. Isteže, možno by som privítal skladnejšiu verziu, ale ak máte dostatok miesta tak vám to prekážať nebude.

Grilu dominuje veľké madlo s výrazným ovládacím panelom, ktorý pripomína kozmickú loď. Madlo je dostatočne pevné a ľahko sa ovláda.

Tefal Optigrill GC 702D má oproti ostatným grilom niekoľko špeciálnych funkcií. Je to automatický a manuálny režim. Manuálny režim poznáte u ostatných griloch. Pri Tefale pri manuáli nemôžete meniť teplotu, preto sa hodí napr. pri zelenine či burgroch.

Elektrický gril Tefal Optigrill GC 702D

Celé čaro tohto grilu spočíva v automatickom režime. Máte k dispozícii šesť programov: Hamburger, hydina, sendvič-panini, klobásy, mäso a ryby. Nastavíte si požadovaný program a stlačíte tlačítko start.

V tejto chvíli kontrolu preberá tepelný senzor, ktorý dokáže vyhodnotiť hrúbku mäsa a spoločne s podsvietelným LED displejom na pravej strane vás informuje o aktuálnom stave prepečenia.

Elektrický gril Tefal Optigrill GC 702D

Displej má tieto stavy: Nahriatie grilu, začiatok grilovania, rare, medium a well done. Ak by ste gril zabudli zapnutý a mäso sa dostane až do stupňa well done, následne sa gril sám vypne.

Príklad: Na grile si nastavíte program mäso a stlačíte tlačítko start. Displej sa rozsvieti na fialovo a platne sa rozhoručia. Po pípnutí sa displej dostane do polohy začatie grilovania a vtedy na platňu položíte kvalitné steakové mäso.

Tepelný senzor vyhodnotí optimálnu teplotu a čas prepečenia a displej vám ukáže, či zvukovo upozorní v akom stave sa mäso aktuálne nachádza.

Ak displej ukáže prepečenosť mäsa medium rare viem, že ho môžem z grilu vytiahnuť.

Áno. Asi ste skeptický ako som bol ja, ale v Tefale sa s tým fakt vyhrali. Mäso skutočne plus mínus odpovedá informácii na displeji. Nemusíte tak do mäsa pichať vidličkou, ale nechať ho pekne grilovať.

Verím, že to ocenia mnohí ľudia. Tiež som si na to zvykol. Pri nerovnomerných ingredienciách ako napr. zelenina funguje však lešie manuálny mód.

Displej je farebne odlíšený a ľahko čitateľný. Výrobca dokonca propraguje funkciu grilovania zmrazeného mäsa. Nie som fanúšik takejto prípravy mäsa, ale aspoň viete, že keď raz budete v núdzi tento gril to zvládne.

Obe grilovacie platne sú rebrované z nepriľnejúceho materiálu a dajú sa zložiť. Grilovacia plocha je 600 cm2. Čistenie je tak v umývačke veľmi ľahké.

Nasadenie je jednoduché a pri začatí grilovania sa dosť rýchlo rozohrejú. Vďačí za to postačujúci príkon 2 000 W. Horné veko grilu je izolované, takže vám nehrozí popálenie.

Spodná časť je grilu je naklonená v 7 stupňovom uhle, takže prebytočný tuk či olej otečenie do pripravenej, ľahko vyberateľnej misky.

Parametre a špecifikácia

 • príkon: 2 000 W
 • vyberateľná odkvapkávacia miska na tuk
 • podsvietený LCD displej
 • 7 stupňový sklon spodnej dosky
 • Manuálny režim s nemennou teplotou pre grilovanie zeleniny podľa chuti.
 • 6 automatických režimov
 • rozmery grilovacej dosky (šxv): 28 x 20 cm
 • hmotnosť: 5,9 kg
Plusy
 • inteligentný tepelný senzor, ktorý automaticky prispôsobí teplotu grilovania podľa hrúby mäsa
 • šesť prednastavených režimov grilovania
 • grilovanie zmrazeného mäsa
 • LCD displej s indikátorom stavu prepečenia
 • demontovateľné grilovacie platne
Mínusy
 • príliš mohutný gril, ktorý vám zaberie miesto v kuchyni

Záverečné hodnotenie

Elektrický gril Tefal Optigrill GC 702D je veľmi kvalitný gril s automatickým tepelným senzorom, ktorý prispôsobí teplotu grilovania podľa hrúbky vašeho mäsa. Máte tak istotu, že váš steak bude presne taký, ako ho chcete mať.

Milujem grilovanie a kvalitné steaky, o ktorých píšem
Comments
 • LukasP
  Odpovedať

  Kúpil som si tento gril a spolu s kávovarom Nespresso je to najlepšie, čo som kúpil v kuchyni.

  Predovšetkým sa jedná o jednoduchú obsluhu, veď vás to upozorní na prepečenia mäsa, to vás ani rúra na pečenie neupozorní. Mäso máte prepečené vždy tak ako chcete. U hovädzích burgerov dávam medium, ale ešte cca 30-45 sekúnd navyše a je to ideálne.

  Skúšal som klasická bravčová mäsa, hovädzie steaky, kuracie steaky, panini, krevety a tiež rybie filety. Hotové asi za 2-3 minútky, krásne šťavnaté.

  Ak rozmýšľate, ľudí bežte do toho.

Pridaj komentár