Gril na drevené uhlie LotusGrill, ktorý nedymí recenzia

Gril na drevené uhlie LotusGrill, ktorý nedymí recenzia 3.93/5 15 hlas[ov]

LotusGrill na drevené uhlie

Gril na uhlie bez dymu

Ak chcete zažiť skutočne tradičné grilovanie, musíte sa poobzerať po grile na drevené uhlie. Je to klasika najmä s kamarátmi či rodinou na záhrade, kde si môžete nerušene grilovať pre veľkú skupinu ľudí.

Istá nemecká firma Lotus si však povedala, že tradičné grilovanie na drevenom uhlí sa môže zaobísť bez prítomného dymu, čím by takýto gril bolo možné použiť aj vo vnútri.

 

Gril na drevené uhlie LotusGrill

Gril je ľahký a bezpečný na prenášania aj počas grilovania

LotusGrill nedymí

Na trh prišiel gril s názvom LotusGrill, ktorý na trhu grilov spravil revolúciu. Inovácie sú pri griloch zriedkavé. Predsa len podstata grilovania ostáva stále rovnaká. A predsa sa to tejto firme podarilo.

Poďme sa na tento gril pozrieť z blízka.

Prvé čo vás na tomto grile zaujme je jeho dizajn. Prichádza vo viacerých pre gril atypických výrazných farbách. LotusGrill pôsobí kompaktne a v podstate sa skladá len z vonkajšieho obalu, vnútornej misky na odpad, nádoby na drevené uhlie a roštu.

Gril na drevené uhlie LotusGrill

Gril nedymí najmä kvôli tomu, že výrobcovi sa podarilo drevené uhlie šikovne zakryť pred olejom a tukom, ktorý kvapká z mäsa a vytvára dymenie.

Uhlie je uložené na jednom mieste, do ktorého maly ventilátor vháňa vzduch a tým gril udržuje pri prevádzke. Na spodnej strane nájdete priestor pre štyri tužkové batérie, ktoré tento ventilátor poháňajú. Ventilátor je veľmi tichý i pri najvyšších otáčkách.

Gril na drevené uhlie LotusGrill

Áno, tipujete správne. Reguláciu teploty ovládate otočným tlačítkom, ktoré zvyšuje či naopak znižuje otáčky ventilátora a vzduchu, ktorrý do priestoru s uhlíkmi prúdi.

Gril na drevené uhlie LotusGrill

V ponuke je aj väčšia XL verzia

Hovoríte si, aký jednoduchý princíp a doteraz na to nikto neprišiel.

Samotná príprava grilu je jednoduchá. Na spodok grilu nalejte gelový podpalovač a zapálite. Naň postavíte naplnenú nádobku s dreveným uhlím a zakryjete roštom. Ten klipmi zaistíte o veko grilu. Gril môžete bezproblémov prenášať, nakoľko jeho obal vďaka dvojitej vrstve ostáva chladný.

Gril na drevené uhlie LotusGrill

V balení dostanete aj púzdro na prenos grilu

Samotný gril je pripravený veľmi rýchlo zhruba za tri minúty vďaka neustálemu vháňaniu vzduchu. Pri prvom použití bude gril trocha dymiť, kým sa vypália nové materiály. Pri ďalšom používaní už dymenie nehrozí.

I keď výrobca udáva, že je gril vhodný aj na interiérové použitie, samotné grilované mäso či klobásky voňajú takže vetrať treba poriadne. Kľudne ho však môžete používať na balkóne a váš sused vám nemôže nič povedať. Len si dávajte pozor, či akurát nemáte na balkóne vypráte prádlo.

V balení nájdete gelový podpaľovač, štyri baterky a tašku na prenos grilu. “Pokrievku”, ktorá by gril zakryla si musíte objednať samostatne.

Gril je vyrobený z precíznych materiálov. Zo známej súťaže Red Dot Design si v roku 2013 odniesol cenu za svoj inovatívny dizajn.

Záverečné hodnotenie: Mne sa tento gril veľmi páči a vážne o ňom uvažujem ako o grile, ktorý bez problémov využijem na balkóne. Obsluha je tak jednoduchá, že sa do grilovania pustia aj ľudia, ktorých odrádzal veľký gril na drevené uhlie.

Plusy
  • Úplne bez dymu
  • Nerezový materiál, vhodný do umývačky
  • Jedna dávka uhlia vydrží až na 90 minút grilovania
  • Dizajn, ktorý je najmä funkčný
  • Bezproblémové prenášanie aj počas grilovania vďaka izolovanému plášťu
Mínusy
  • Veko na zakrytie grilu si musít dokúpiť
  • Inak neviem :)

Vlastnosti

  • Váha grilu je len 3,7 kg
  • Rozmery: vrchný Ø: 350 mm spodný Ø: 260 mm
  • výška: 234 mm Ø grilovacieho roštu: 320 mm (pre 5 ľudí)
Gril na drevené uhlie LotusGrillCena
4homeod 177 €Kúpiť
Milujem grilovanie a kvalitné steaky, o ktorých píšem

Pridaj komentár